PRIVÁT BEATA                                   UBYTOVANIE V SRDCI LIPTOVA

Vitajte v našom Priváte Beata!

Ponúkame Vám ubytovanie v priváte na Liptove v pokojnom prostredí Liptovskej Kokavy, kde môžete zažiť oddych, ale aj aktívnu dovolenku. 
Ubytovanie je vhodné najmä pre rodiny s deťmi.

V lete je možné robiť turistiku vo Vysokých, Nízkych či Západných Tatrách, Slovenskom Raji alebo Roháčoch, cykloturistiku, okúpať sa v mnohých termálnych a prírodných kúpaliskách. Ak máte radi adrenalín, môžete skúsiť rafting na rieke Belá, kde si na svoje prídu aj rybári. Liptov je známym rajom hubárov, milovníci folklóru majú možnosť navštíviť množstvo festivalov, ktoré sa konajú v okolí. Príjemné osvieženie v lete poskytnú jaskyne.
V zime je k dispozícii množstvo bežkárskych tratí priamo v Liptovskej Kokave a zjazdoviek v okolí.
Celoročne sú k dispozícii všetky aquaparky ako aj bazény a wellness v neďalekom hoteli Permon, Podbanské.

Rozloženie ubytovania:

Na prízemí: 2x 4-lôžková izba, kúpeľňa (2x umývadlo, 2x sprchovací kút, 2x WC), plne vybavená kuchyňa (plynový sporák, plynová rúra, chladnička s výparníkom, MV rúra, rýchlovarná kanvica, ...) s obývačkou. 

Na druhom poschodí: 4x 2-lôžková izba ( 1x izba s balkónom ), kuchyňa ( plynový sporák, plynová rúra, chladnička s výparníkom, MV rúra, rýchlovarná kanvica, ... ) s obývačkou, 2x kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC.

WiFi v celom objekte.

Veľký trávnik na záhrade je vhodný na loptové hry, altánok, záhradný gril a ohnisko umožnia prežiť príjemné večery. Pre deti je k dispozícii trampolína, húpačky, kĺzačka, pieskovisko... .

Pohľad z okna privátu je krásny. Z jednej strany vidieť Kriváň, z druhej Nízke tatry, lesy, polia..... 

Dom stojí na úplnom okraji dediny, je plný slnka a poskytuje kľud. 

Tešíme sa na Vašu návštevu !!! 

Liptov

LIPTOV - je jedinečný región na severe Slovenska, pre ktorý je charakteristická malebná rozmanitosť prírody na malom území, kontrast vysokých štítov a zelených lúk a pasienkov, ktoré vytvorili predpoklad pre najväčšie prírodné ihrisko oddychu a zábavy na Slovensku.

LIPTOV je slovenskou turistickou destináciou číslo jeden v zime aj v lete a "zelená" aréna plná prírodných krás, adrenalínu, akvaparkov a zábavy, živého folklóru a tradície, ako aj histórie, kultúry a jedinečnej gastronómie. Jedinečnosť Liptova je v tom, že počas jedného dňa objavíte podzemné krásy jaskýň cez horúce termálne pramene až po skvelé lyžiarske alebo turistické zážitky na horách.

Liptovská Kokava

Obec leží v podhorí Vysokých Tatier, vo východnej časti Liptovskej kotliny, v regióne Horného Liptova. Obcou preteká Kokavský potok, východnou časťou katastra potok Dovalovec a západný okraj lemuje rieka Belá. Katastrálne územie obce hraničí s katastrami obcí Dovalovo na juhu, Pribylina na západe, Vavrišovo na juhozápade, Hybe na východe a mesta Vysoké Tatry na severe.

Obec je dostupná cestou III/2358 cez Dovalovo a miestnou komunikáciou z Pribyliny.

Najnavštevovanejšie turistické lokality:

  • najväčšie horské a lyžiarske strediská na Slovensku: JASNÁ Nízke Tatry a Ružomberok - MALINÔ BRDO ski & bike
  • najväčšie termálne parky: Aquapark TATRALANDIA, GINO PARADISE Bešeňová a AQUA-VITAL PARK Kúpele Lúčky
  • štyri verejne prístupné JASKYNE: Demänovská jaskyňa Slobody, Demänovská ľadová jaskyňa, Važecká jaskyňa a Stanišovská jaskyňa
  • dedinka VLKOLÍNEC zapísaná do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Do zoznamu múzeí a galérií patrí: Liptovské múzeum a Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku, Galéria P. M. Bohúňa a Centrum Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši.

Liptov má bohatú tradíciu kultúry folklóru. Každoročne organizovaný folklórny festival v obci Východná je najväčšia folklórna udalosť na Slovensku priťahujúca tisíce návštevníkov z celej Európy.

V regióne Liptov sa nachádza aj niekoľko pekných kostolov. V obci Svätý Kríž, južne od priehrady Liptovská Mara, je situovaný drevený artikulárny kostol. Jedná sa o jednu z najväčších drevených sakrálnych stavieb v Európe, a tak ako Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline, bol zachránený pred zaplavením (pôvodne bol postavený v dnes už zaniknutej dedine Paludza).

Starobylý Kostol všetkých svätých v Ludrovej pri Ružomberku patrí medzi slovenské unikáty. Predpokladá sa, že táto ranogotická stavba bez základov bola postavená v druhej polovici trinásteho storočia.

V malej obci Nižné Matiašovce, na začiatku strmej cesty z Liptova do Zuberca (v údolí Oravy), je krásny drevený kostol s obrannými kamennými múrmi a baštami.